Priežiūros etiketės užuolaidose – būtina detalė

Ne vienerius metus dirbdami su užuolaidomis pastebime svarbią spragą salonų ir pavienių siuvėjų veikloje – tai priežiūros etiketės. Prisipažinsime, šią spragą seniau turėjome ir mes. Tačiau pradėję skalbti ir valyti klientų užuolaidas, supratome, kokio svarbumo yra ši maža etiketė.

Yra nemažai audinių, daugiausiai naktinių, kurių negalima skalbti. Ir nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad audinys sintetinis ir jį drąsiai galima mesti į skalbyklę, yra rizikos, kad galite suklysti.

Yra keli scenarijai, kas gali su audiniu nutikti po skabimo, jei audinys to neleidžia. Vienu atveju audinio nebeišlyginsite. Jis ir liks susilamdęs. Kitu atveju, jis tiesiog susitrauks. Net ir keliais centimetrais pasitraukusios naktinės užuolaidos turės trūkumą – iš po jų matysis dieninės.

Visuomet reikalaukite iš savo užuolaidų siuvėjų įsiūti priežiūros etiketes. Net jei ir patys jų neskalbsite, nunešę į valyklą būsite tikri, kad Jūsų užuolaidų ten nesugadins. Arba be reikalo nepermokėsite už cheminį valymą, jei audinys gali būti skalbiamas.

Užuolaidoms svarbiausi yra penki ženkliukai: skalbimo, cheminio valymo, lyginimo, balinimo ir džiovinimo.

Jeigu audinį galima skalbti, etiketėje turi būti parodytas dubuo su vandeniu ir skaičiumi, kokioje temperatūroje galima skalbti. Jeigu šis ženkliukas užbrauktas, skalbimas negalimas.

Cheminį valymą reiškia apskritimo formoje esanti raidelė P (retais atvejais A ir F) arba užrašas „Dry cleaninig only”. Jeigu etiketėje nėra užbrauktas dubuo su vandeniu ir apskritimas su raidele P, galite rinktis tiek skalbima, tiek cheminį valymą.

Nuotraukoje matote, kad šių užuolaidų skalbti negalima ir yra reikalingas cheminis valymas.

Užbrauktas trikampis reiškia, kad užuolaidų negalima balinti naudojant chloro baliklius.

Užbrauktas kvadratukas su apskitimu reiškia, kad užuolaidų negalima džiovinti džiovyklėje.

Lyginimo ženkliuke atkreipkite dėmesį į taškelių skaičiu. Tai reiškia, kokio karštumo lygintuvas gali būti.

Taip pat skaitykite