Renkamės užuolaidas: kaip suderinti grožį ir praktiškumą?

Užsisakant užuolaidas svarbu visuomet atkreipti dėmesį ne tik į grožį, bet ir į praktiškumą. Lengviausiai prižiūrimi sintetiniai audiniai. Jų būna įvairiausių rūšių ir faktūrų. Gamintojai per metų metus taip ištobulino sintetinius pluoštus, kad gali kone idealiai atkartoti natūralius audinius. O sintetikos privalumas tas, kad užuolaidas galima dažnai skalbti ir jos nepraranda savo savybių.

Sunkiausiai prižiūrimi natūralaus pluošto audiniai: vilna, šilkas, linas ir pan. Dažniausiai tokių užuolaidų negalima skalbti, joms reikalingas sausas cheminis valymas, jos gali pasitraukti po valymo, sunkiai išsivalo dėmės. Be to, po valymo nesijaučia gaivos namuose.

Dar vienas populiarus, bet sunkios priežiūros audinys yra veliūras (aksomas). Nors tai sintetinis audinys, tačiau jis yra vienas sunkiausiai piržiūrimų užuolaidinių audinių. Jeigu turite tokias užuolaidas, būtinai kreipkitės į valyklą. Namuose skalbdami negrįžtamai sugadinsite.

Kita nereta problema – įvairūs užuolaidų papuošimai: kutukai, blizgučiai, burbuliukai ir t.t. Nei viena valykla nesuteiks garantijos, kad jie liks nesugadinti ar nenuplyšę. Jeigu audinys sintetinis ir su prisiūtais papuošimais, mes savo švaros centre skalbiame rankomis, senoviniu būdų. Didelėse voniose mirkome, atsargiai maigome ir po to leidžiame naturaliai nuvarvėti. Bet net ir tokiu atveju būna, kad papuošimai neatlaiko.

Taigi, mūsų patarimas paprastas – jeigu norite ne tik grožėtis užuolaidomis, bet turėti jas švarias, o kartu ir gaivius namus, geriau papuošimų atsisakyti ir rinktis sintetinius audinius.

Nepatyrusiam žmogui pačiam atskirti audinius yra sudėtinga. Mes per savo darbo metus išmokome atpažinti, kur natūralus pluoštas, kur sintetika. Darome specialius testus. Niekuomet nepasitikime užuolaidų siuvėjų prisegtomis priežiūros etiketėmis, kadangi jos dažnai būna netikslios. Visada pirma patys įsitikiname, koks audinys, tik tada parenkame jam valymo būdą. Jeigu nežinote, koks jūsų užuolaidų audinys, geriau neškite į valyklą.

Taip pat skaitykite