Karnizai

Prekiaujame populiariausiais lubiniais ir sieniniais karnizais

Karnizai būna dviejų pagrindinių tipų – lubiniai (montuojami į lubas) ir sieniniai (montuojami į sieną). Abu karnizų tipai turi savu privalumų ir trūkumų, tačiau dažniausiai tai yra kliento skonio reikalas.

Lubinis karnizas

Mes prekiaujame pačiu populiariausiu rinkoje lubiniu karnizu, vadinamu aliuminio profilio bėgeliu.

Toks karnizas neužgožia užuolaidos grožio, jis yra nematomas, o užuolaidos vizualiai krenta tiesiog nuo lubų, taip aukštindamos patalpą. Kiti pagrindiniai lubinio karnizo privalumai – tyliai juda užtraukiama užuolaida, toks karnizas yra pigesnis, jam galima lubose padaryti specialią nišą.

Tokį karnizą patariama rinktis dar ir tuomet, kai patalpoje yra žemos lubos. Kadangi sieninis karnizas nuleidžiamas apie 10 cm, patalpa su žemomis lubomis vizualiai atrodys dar mažesnė. Taip pat lubinis karnizas nepakeičiamas, jei norite kabinti itin sunkias užuolaidas, o jūsų patalpos sienos yra gipsinės.

Šio karnizo laikikliai montuojami kas 50-60 cm. Į komplektą įeina visos tvirtinimo detalės, kamštukai galuose, slankikliai ir kabliukai. Jei bėgelių reikia ir dieninėms, ir naktinėms užuolaidoms, tokiu atveju greta montuojami 2 bėgeliai 4-5 cm atstumu vienas nuo kito, kad traukiamos naktinės užuolaidos nestumtų su savimi dieninių.

Aliuminių bėgelių privalumai

  • Vientisas bėgelis gali būti net iki 6 m ilgio (nereikia sujungimų);
  • Paprastas montavimas;
  • Labai gerai slankioja užuolaidos, net ir sunkios naktinės;
  • Galima išlenkti 90 laipsnių kampą;
  • Patogu ir paprasta nuimti ir vėl užkabinti užuolaidas skalbimui;
  • Galima montuoti su elektriniu varikliu.

Sieninis karnizas

Visų pirma yra interjero detalė. Tokiam karnizui galima sugalvoti daugiau užuolaidų pakabinimo būdų – tarkime užuolaidas su žiedais ar kilpomis. Jei patalpoje įrengtos įtempiamos lubos, sieninis karnizas yra kone vienintelis galima pasirinkimas. Sieninių karnizų minusais galima būtų įvardinti didesnę kainą ir didesnį garsą traukiant užuolaidas.

Prekiaujame populiariausių modelių į sieną montuojamais metaliniais vamzdiniais karnizais.

Standartiniai ilgiai: 1,6; 2,0; 2,4; 3,0 m, bet įmanomos kombinacijos. Tarkime, jei reikia 3,2 m ilgio karnizo, imame 2 vamzdžius po 1,6 m ir sujungiame.

Šie karnizai lengvai trumpinasi. Jei reikia 2,9 m, imame 3 m ir 10 cm nupjauname montavimo metu.

Vamzdiniai karnizai pasižymi spalvų įvairove (balti, juodi, sidabro, aukso spalvų, matiniai, blizgus ir t.t.).

Montavimo laikikliai skaičiuojami tokiu principu: iki 2 m ilgio karnizams – 2 kojelės. 2-4 m ilgio karnizui reikia jau 3 kojelių. Jei klientas pageidauja ilgesnio nei 4 m sieninio karnizo, tuomet kojelių skaičius parenkamas pagal situaciją, užuolaidas ir t.t. Tai retas atvejis, bet ir tokių esame turėję nemažai.

Mes rekomenduojame po žiedelį dėti kas 8 cm. Taip audinys neužlinks, klostės laikysis gražiai ir neatidengs karnizo.

Karnizų montavimo kainos

Lubiniai karnizai – 8 Eur/m
Jei yra kampų, tuomet tariamasi individualiai pagal situaciją.

Sieninio karnizio montavimo kaina – 10 Eur už 1 laikiklį (į kainą įskaičiuotas kojelių ir vamzdžių trumpinimas (jei reikia), pilnas karnizo sumontavimas su žiedukų sudėjimu).