Kada geriausia skalbti užuolaidas?

Šį klausimą girdime labai dažnai. O atsakymas priklauso nuo kelių svarbių faktorių. Pirmas – tai vieta, kur gyvenate. Tarkime, jūsų namus supa augalai, esate toliau nuo miesto šurmulio ir automobilių srauto. Tokiu atveju užuolaidas skalbti patartume pasibaigus vasarai, kai visi augalai jau nužyti. Tada užuolaidos nebeturės prikaupusios žiedadulkių ir žiemą pasitiksite gaiviuose namuose.

Gyvenant mieste, arčiau centro, kur judėjimas didesnis, idealiausiu atveju užuolaidas reiktų skalbti dukart per metus – po vasaros ir po žiemos. Bet ir kartą metuose išsiskalbus užuolaidas turėsite puikų efektą ir gaivius namus. Šiuo atveju yra logikos skalbti namų tekstilę po šildymo sezono. Namuose ilgai neatidarinėjus langų,  prisikaupia kvapų, namų dulkių ir kitų nešvarumų. Tad pavasaris puiki proga atsišviežinti.

Galima atsižvelgti ir į kitus faktorius. Tarkime, jeigu nenorite be užuolaidų praleisti keletos dienų dėl privatumo stokos, galite derinti jų skalbima su savo atostogomis. Atiduoti valymui užuolaidas pirmą atostogų dieną, o pakabinti švarias tik grįžus.

Jeigu savo užuolaidas prižiūrite rečiau nei kartą per metus, metų laikas jų skalbimui apskritai nelabai svarbus. Užuolaidos bet kuriuo atveju bus prikaupusios įvairaus purvo  ir kada jas išskalbsite, nebeturi prasmės. Čia jau galite atsižvelgti į savo ar mūsų švaros centro užimtumą. Labiausiai laisvi mėnesiai, kai užuolaidas galime išvalyti per trumpiausią terminą yra spalis, sausis ir vasaris.

 

 

Taip pat skaitykite