Užuolaidų lyginimas garais

Mūsų klientai dažnai klausia, ar galiu įprastą užuolaidų lyginimą ant stalo pakeisti lyginimu garais. Atsakymas ir taip, ir ne. Tuoj paaiškinsime.

Visų pirma, reiktų atskirti užuolaidų audinius. Dieniniai lengvučiai audiniai žymiai sunkiau pasiduoda garinimui. Priežastis labai paprasta – jie per ploni, kad garas suspėtų atlikti savo funkciją ir atpalaiduotų raukšles. Kad galėtume šiek tiek ilgiau išlaigyti garą audinyje, reiktų pasidaryti storesnio audinio „foną”. Tam puikiai tiktų naktinės užuolaidos. Užtraukiam naktines, tada ant jų garinam dienines. Jeigu bandysit išgarinti tiesiai per vieną sluoksnį plono audinio, tik liksite nusivylę ir sugaišę laiką.

Naktines užuolaidas garinti šiek tiek lengviau, nes jos storesnės ir ne taip greitai pro save praleidžia karštą garą. Tačiau čia labai svarbu atskirti audinius ir žinoti jų savybes. Tarkime, šiuo metu labai madingo veliūrinio audinio jokiu būdų negalima garinti iš gerosios pusės. Taip pat geriau vengti garinti labai blizgius audinius, nes gali likti žymės.

Labai svarbu ir tinkamai pasirinkti garintuvą. Buitiniai, nebrangūs prietaisai gali darbo metu „išspjauti” nedidelį kiekį kalkių ar kondensato. Keliaudamas per garintuvo žarnelę garas spėja atvėsti, todėl neišvengiamai susidaro kondensatas ir apnašos.  Visa tai gali paliktį žymes ant užuolaidų.

Dar labai svarbu suprasti, kad netinkamai išskalbti ar per daug išgręžti audiniai gali visai nebeišsilyginti. Tai vadinama audinio „sulūžimu”. Sulūžusį audinį garinti yra tiesiog beprasmiška.

Tikimės, kad ši informacija bus naudinga. O jeigu nenorite patys užsiimti užuolaidų priežiūra, visuomet galite kreiptis į mus.

Atvažiuojam – nukabinam – išskalbiam – pakabinam

Taip pat skaitykite