Kaip išsirinkti karnizus? Pagrindinės gairės.

Karnizai būna dviejų pagrindinių tipų – lubiniai (montuojami į lubas) ir sieniniai (montuojami į sieną). Abu karnizų tipai turi savu privalumų ir trūkumų, tačiau dažniausiai tai yra kliento skonio reikalas arba patalpos specifika.

Lubinis karnizas neužgožia užuolaidos grožio, t.y. jis yra nematomas, audinys vizualiai krenta tiesiog nuo lubų, taip aukštindamos patalpą. Kiti pagrindiniai lubinio karnizo privalumai – tyliai juda užtraukiama užuolaida, toks karnizas yra pigesnis, jam galima lubose padaryti specialią nišą.

Tokį karnizą patariama rinktis dar ir tuomet, kai patalpoje yra žemos lubos. Kadangi sieninis karnizas nuo nuleidžiamas apie 10 cm, patalpa su žemomis lubomis vizualiai atrodys dar mažesnė. Taip pat lubinis karnizas nepakeičiamas, jei norite kabinti itin sunkias užuolaidas, o jūsų patalpos sienos yra gipsinės.

Sieninis karnizas visų pirma yra interjero detalė. Tokiam karnizui galima sugalvoti daugiau užuolaidų pakabinimo būtų – tarkime užuolaidas su žiedais ar kilpomis. Jei patalpoje įrengos įtempiamos lubos, sieninis karnizas yra kone vienintelis galima pasirinkimas. Sieninių karnizų minusais galima būtų įvardinti didesnę kainą ir didesnį garsą traukiant užuolaidas.

Lubinių karnizų rūšys

Aliuminiai bėgeliai

Laikiklis montuojamas kas 50-60 cm. Į komplektą įeina visos tvirtinimo detalės, kamštukai galuose, slankikliai ir kabliukai. Jei bėgelių reikia ir dieninėms, ir naktinėms užuolaidoms, tokiu atveju greta montuojami 2 bėgeliai 4-5cm atstumu vienas nuo kito, kad traukiamos naktinės užuolaidos nestumtų su savimi dieninių.

Aliuminių bėgelių privalumai:
1. Vienas bėgelis gali būti net iki 6 m ilgio (nereikia sujungimų);
2. Paprastas montavimas;
3. Labai gerai slankioja užuolaidos, net ir sunkios naktinės;
4. Galima išlenkti bet kokį kampą;
5. Patogu ir paprasta nuimti ir vėl užkabinti užuolaidas skalbimui.

Trūkumai:
1. Jeigu reikia ilgo karnizo, sudėtinga transportuoti;
2. Kaina šiek tiek didesnė nei plastikinio.

Plastikiniai bėgeliai

Su plastikiniais bėgeliais mūsų įmonė nebedirba. Jie nebėra tokie populiarūs kaip prieš dešimtmetį. Jų pagrindinis privalumas yra kaina, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad norint ilgesnio karnizo, reikia daryti sujungimus, o tai trukdo patogiai traukti užuolaidas. Su laiku plastikinis karnizas gali pagelsti. Taip pat karnize jau esančios varžtų angos diktuoja vietas, kur turi būti gręžiamos skylės lubose. O tai ne visada patogu, nes gręžiant galima pataikyti į armatūrą.

Metaliniai vamzdiniai karnizai

Tai interjero puošmena, o kartu ir būdas pakabinti užuolaidas. Standartiniai ilgiai: 1,6; 2,0; 2,4; 3,0 m, bet įmanomos kombinacijos. Tarkime, jei reikia 3,2 m ilgio karnizo, imame 2 vamzdžius po 1,6 m ir sujungiame. Šie karnizai lengvai trumpinasi. Jei reikia 2,9 m, imame 3 m ir 10 cm nupjauname montavimo metu.

Vamzdiniai karnizai pasižymi spalvų įvairove (balti, juodi, sidabro, aukso spalvų, matiniai, blizgus ir t.t.).

Montavimo laikikliai skaiciuojami tokiu principu: iki 2 m ilgio karnizams – 2 kojelės. 2-4 m ilgio karnizui reikia jau 3 kojelių. Jei klientas pageidauja ilgesnio nei 4 m sieninio karnizo, tuomet kojelių skaičius parenkamas pagal situaciją, užuolaidas ir t.t. Tai retas atvejis, bet ir tokių esame turėję nemažai.

Mes rekomenduojame po žiedelį dėti kas 8 cm. Taip audinys neužlinks, klostės laikysis gražiai ir neatidengs karnizo.

Taip pat skaitykite