Ant grindų „gulinčios” užuolaidos – ar verta?

Labai populiaru tapo „guldyti” užuolaidas ant grindų. Mūsų nuomonę apie tai geriausiai atspindi vienos klientės, kuriai atvažiavome nukabinti ir išskalbti užuolaidas, komentaras: „Prie grožio priprantama, o, va, prie nepatogumo – sunkiai”.
 
Nors esame ne kartą siuvę gulinčias ant grindų užuolaidas, visgi mūsų nuomonė apie tai yra vienareikšmiška – neverta. Ir savo klientams visuomet stengiamės paaiškinti, kodėl.
 
Pirmiausia, užuolaidos tarnauja ne tik kaip dekoro elementas, bet ir atlieka svarbią funkciją. Ant grindų gulinti audinio apačia greitai purvinasi, ant jos lengva užlipti, o blogiausiu atveju galima net suplėšyti. Jeigu dar namuose yra gyvūnų, tokios užuolaidos dažnai tampa ir jų guoliu.
 
Antra labai svarbi priežastis yra užuolaidų priežiūra. Kadangi ne tik siuvame, bet ir skalbiame bei valome užuolaidas, dažnai susiduriame su dilema: pagal gamintojo nurodymą, užuolaidas galima tik chemiškai valyti. Tačiau užuolaidų apačios būna tokios purvinos, kad be skalbimo jų atšviežinti tampa tiesiog neįmanoma. Taigi, belieka susitaikyti, kad užuolaida nebebus tokia švari ir gaivi, kaip anksčiau. Net ir skalbti tinkamų užuolaidų apačios kartais būna nepataisomai sugadintos.
 
Viena iš priežasčių, kodėl užuolaidų siuvėjai dažnai siūlo guldyti užuolaidas ant grindų, yra paprastesnis siuvimas. Yra mažesnė tikimybė suklysti, kadangi nereikia preciziškai tiksliai vadovautis matmenimis. Tai palengvina siuvimą.
 
Mes nebijome preciziškumo ir savo klientams rekomenduojame užuolaidas siūti 1 cm nuo grindų.

Taip pat skaitykite