Gražus galutinis rezultatas, kuomet matote kabančią užuolaidą, susideda iš trijų pagrindinių elementų – audinio, karnizo ir pasiuvimo. Taigi, pasiuvimas yra vienas iš esminių dalykų, į kurį reikia kreipti didelį dėmesį.

Užuolaidų siuvimas yra specifinė sritis, kuri reikalauja nemažai patirties ir įgudžių, norint pasiekti puikaus rezultato.

Mūsų patirtis leidžia klientui pasiūlyti puikias siuvimo paslaugas ir atliktų darbų garantiją.

Siuvame užuolaidas, romanetes, austrijietes, įvairias širmas ir lovatieses. Mūsų siuvėjos atliks tiek sudėtingiausius nestandartinius užsakymus, tiek paprastus užuolaidų apsiuvimus.

Daugiau mūsų darbų rasite Facebooke: https://www.facebook.com/uzuolaidos.karnizai

UŽUOLAIDŲ SIUVIMO BŪDAI

Standartinis užuolaidų pasiuvimas: juostelės pasiuvimas, šonų palenkimas, apačios palenkimas (jei reikia).

Siuvant užuolaidą su juostele, galutinis vaizdas priklauso nuo juostelės tipo ir audinio pločio. Būtent juostelė lemia audinio kritimą bei kiekį. Pagrindinis juostelės parinkimo kriterijus – kiek ji sutraukia užuolaidą.

Galimi juostelės traukimo santykiai yra nuo 1,5 iki 2,5 karto (1 m kabančios užuolaidos reikės 2,5 m audinio). Sutraukimo santykis priklauso nuo to, koks yra laukiamas efektas. Jeigu norima neužgožti vaizdo, reikia mažiau klostelių. Taigi, reiktų rinktis mažesnio santykio juostelę, kuri mažiau sutraukia audinį. Jei norite daugiau klosčių, reikia juostelės, kuri stipriai sutraukia užuolaidą.

Juostelės parinkimo variantai:

  • jei naudojamas vienspalvis dieninis audinys, jo grožis yra tik klostelėse. Tokiu atveju dažniausiai naudojama juostelė, kuri sutraukia audinį nuo 2,2 iki 2,5 karto;
  • jei naudojamas dieninis raštuotas audinys, dažniausiai renkamasi juostelė, sutraukianti audinį 2 kartus;
  • vienspalviams naktiniams audiniams naudojamos nuo 1,8 iki 2 kartų sutraukiančios juostelės. Jei audinys kietas, toks kaip tafta, naudojama 1,8. Jei minkštesnis ar plonesnis, galima imti ir didesnio sutraukimo juostelę;
  • juostelė su 1,5 karto sutraukimu yra ekonominis variantas. Naudojant tokią juostelę užuolaida tik šiek tiek banguoja.

Pasiuvimas su žiedais (tinka tik sieniniams karnizams): juostelės, kuri suteikia audiniui standumo toje vietoje, kurioje bus kalami žiedai, įsiuvimas; šonų apsiuvimas, apačios palenkimas (jei reikia).

Audinio kiekis turi griežtai būti mažiausiai dvigubai ilgesnis nei karnizo ilgis. Žiedas kalamas kas 12-18 cm.

Jei karnizas yra dvigubas, į abi užuolaidas kalti žiedų negalima. Reikia kalti tik į vieną, nes audinys klostuojasi tiek į kambario pusę, tiek į lango pusę.

Žiedus galima naudoti tiek dieniniam, tiek naktiniam audiniui.

Pasiuvimas su kilpomis (tinka tik sieniniams karnizams): kilpų prisiuvimas; šonų apsiuvimas, apačios palenkimas (jei reikia).

Užuolaidas su kilpomis gerai naudoti tuomet, kai yra aukštos lubos, tačiau audinys yra trumpesnis. Kilpomis laimima šiek tiek užuolaidų aukščio.

Minusas tas, kad nesmagiai važinėja užuolaida. Geriausia kilpas siūti dieninei užuolaidai, kuri retai traukiama.